Офіційне звернення до засобів масової інформації та зацікавлених осіб

З моменту створення нами в 2015 році громадської організації «Асоціація ініціативних інвалідів» та здійснення активних дій, спрямованих на реальну, а не лише декларативну (що так притаманне значній кількості заснованих нині громадських організацій) допомогу людям з обмеженими фізичними можливостями, ми почали стикатись з нерозумінням з боку органів державної влади, місцевого самоврядування та місцевих фермерів.

Більше двох років ми намагаємось за допомогою своїх знань, ініціативи наполегливості побороти бюрократичні бар’єри, корупційні прояви, незаконні дії сільгоспвиробників, шалену увагу правоохоронців і контролерів, задля досягнення статутних цілей створеного об’єднання.

Частину вказаних суб’єктів бентежили наші альтруїстичні наміри, інша частина не хотіла залишатись без щорічних перерахувань в кишеню з боку знайомих фермерів, а правоохоронці традиційно не хотіли розбиратись в суті та правовій природі виниклих правовідносин, намагаючись напрацювати собі показник (де його нема) чи інші дивіденди.

Переломив річний супротив органів Держгеокадастру ми нарешті почали реалізовувати свій задум та за власний рахунок оформлювати в постійне користування земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

До оформлення, земельні ділянки перебували виключно у запасі, проте використовувались фермерами, за згодою місцевої сільської влади, для вирощування сільгоспкультур самовільно, що десятиріччя залишалось поза увагою райдержадміністрацій та правоохоронців!

Після реєстрації права постійного користування розпочалась друга хвиля супротиву. Місцеві фермери та сільські голови, в деяких випадках керівники райдержадміністрацій, які втратили стабільний корупційний шматок, розпочали відверту травлю, шляхом звернення до всіх відразу правоохоронних органів, налаштування проти нашої організації місцевого населення та всілякого бойкотування роботи.     

В нас постає декілька питань:

  1. Невже раніше місцеві мешканці не змогли оформити собі земельні ділянки, які зараз передані в постійне користування? Ці ділянки були в запасі з моменту проголошення нашою державою незалежності, тобто 27 років! Чого на протязі цього часу місцева влада не допомогла громадянам реалізувати своє право на безоплатну передачу земельних ділянок? Чого саме зараз виникла ця шалена потреба та саме відносно тих ділянок, які нами були оформлені?
  2. З яких причин фермери, що використовували ділянки все ті ж 27 років поспіль, не спромоглись оформити право користування ними у встановленому законом порядку для того щоб офіційно сплачувати оренду в місцевий бюджет? Відповідь безумовно буде риторичною, оскільки набагато краще сплачувати в бюджет частину (в кращому випадку), а частину в кишеню сільського голови, ніж витрачати кошти, час, зусилля на оформлення ділянок!
  3. Де були всі ці правоохоронці, які зараз перевіряють нашу діяльність, 27 років? Коли земельні ділянки використовувались самовільно! Коли місцеві бюджети не доотримували орендної плати, а сільська влада незаконно збагачувалась! До речі, наші звернення з цього приводу залишаються органами Нацполіції та прокуратури, без розгляду.
  4. Чому замовчувала про ці злочини громадськість? Чому не звертали увагу на ці масштабні порушення?
  5. Чому органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування цікавить не існування (а насправді виживання) інвалідів, а лише земельні питання? Чому голова Лиманської районної державної адміністрації, на території якої мешкають 3 572 інваліди, за два роки надав державну допомогу (за приблизними розрахунками) лише 957 особам, тобто лише 26,79 % від їх загальної кількості, та активно відмовляється від допомоги нашої організації, яку пропонуємо місцевим мешканцям з обмеженими фізичними можливостями?

При цьому, нас звинувачують, що ми недоплачуємо кошти в місцеві бюджети за оформлені земельні ділянки, проте лише протягом 2017 року нами було сплачено в місцеві бюджети понад 100 000 грн. податків (та в найближчий час буде сплачено ще понад 110 000 грн. за попередній рік), а чи досліджував хтось скільки податків було сплачено особами, які самовільно займали вказані земельні ділянки раніше?

Нас звинувачують, що лише два інваліди створили громадську організацію! А нам здавалось, що в цій державі закон, а не громадські активісти та корумповані чиновники, регламентує кількість інвалідів, що можуть бути засновниками громадських об’єднань інвалідів. Нам здавалось, що стаття 7 Закону України «Про громадські об’єднання» досить чітко вказує, що засновників може бути двоє осіб. Та хіба має значення скільки громадян заснували громадську організацію, яка вже реально надала допомогу інвалідам на суму біля 300 000 грн?   

Нас звинувачують у тому, що ми оформили десятки та сотні тисяч гектарів землі в межах Одеської області, при цьому такі особи та деякі ЗМІ, що транслюють ці нісенітниці, лінуються знайти у відкритому доступі в Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно інформацію про реєстрацію права постійного користування на земельні ділянки площею 1 440 га. Наші опоненти мабуть вважають, що ми самі багаті інваліди та можемо собі дозволити безмежно витрачати з власної кишені десятки тисяч гривень на оформлення землі, що нажаль не відповідає дійсності!

Нас звинувачують, що ми забираємо ділянки, які раніше належали іншим юридичним чи фізичним особам, проте жодного такого факту не наводиться. Дійсно, на території Щербанської сільської ради Роздільнянського району нами було оформлено частину земельних ділянок, які рахувались за державним підприємством, проте використовувались іншими суб’єктами господарювання. За таке фактичне користування (вся площа складає понад 6 000 га), в бюджет Щербанської сільської ради за 6 років було сплачено лише: за 2010 рік – 32 300 грн., за 2011 рік – 31 800 грн., за 2012 рік – 32 155 грн., за 2013 рік – 27 150 грн., за 2014 рік – 32 155 грн., за 2015 рік – 713 018 грн., за 2016 рік – 190 127, 20 грн. Більш того, проведеною у 2017 році органом державного контролю перевіркою було встановлено факт самовільного зайняття вказаних ділянок та нараховано шкоду на суму 8 481 325, 22 грн! Лише після цього державне підприємство почало оформлювати документи на землю. Знов після 27 років!

Приймаючи до уваги всі обставини та не маючи наміри будь – яким чином перешкоджати діяльності державного підприємства, нами прийнято рішення про відмову від права постійного користування земельними ділянками на території Щербанської сільської ради.         

Нас звинувачують, що ми оформлюємо земельні ділянки у власність, при цьому лише деякі особи з числа думаючих розуміють, що громадські організації інвалідів, за ст. 92 Земельного кодексу України мають право отримувати земельні ділянки виключно у користування. При цьому вони залишаються у державній власності, а підприємство бере на себе зобов’язання землекористувача, передбачені статтею 96 Земельного кодексу України.

Нас звинувачують, що ми привласнюємо отримані кошти внаслідок спільної діяльності по використанню оформлених ділянок. Однак, з метою запобігання будь – яким спекуляціям на цю тему, нами з самого початку започаткований на сайті організації звіт про використані кошти.

Більше всього нас вражає коло осіб, які висувають ці звинувачення, до якого входять – нечисті на руку сільські голови та чиновники, професійні громадські діячі, особи раніше судимі та нині підсудні (за кожним з цих визначень стоять конкретні прізвища, які ми за потреби готові назвати, та конкретний інтерес).

Все це дуже нагадує театр абсурду, особливо з урахуванням того, що жодна перевірка не виявила будь – яких порушень в діяльності нашої організації. Законність відведення земельних ділянок, в таких спосіб, неодноразово підтверджувалась рішеннями Вищого адміністративного суду України.

Які ще звинувачення нам потрібно вислухати? Невже краще будь – яких слів не говорять вже зроблені нами справи?

Не дивлячись на шквал деструктивної критики (а хотілось щоб вона була конструктивна) ми плануємо в поточному році: збільшити штат працівників виключно за рахунок осіб з обмеженими фізичними можливостями; кожен місяць надавати допомогу на суму понад 80 000 грн; залучити інші підприємства, установи та організації до реалізуємої нами благодійної діяльності; створити спеціалізований благодійний фонд з допомоги інвалідам; налагодити тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування (на даний час вже існує меморандуми про взаємодію з 4 місцевими радами).

У разі існування, будь-яких конкретних питань та пропозицій з приводу діяльності громадської організації, просимо надсилати їх на адресу електронної пошти зазначеної на сайті.